MINI-AKADEMIKpokoje do wynajęcia – Kraków

FAQ

Czy wszyscy najemcy to geje?

Nie egzaminujemy naszych kandydatów z „bycia gejem”. Kluczowym elementem doboru lokatorów jest natomiast szacunek, jakim muszą się charakteryzować w stosunku do pozostałych naszych najemców, współdzielących z nimi mieszkanie. Natomiast wszystkie nasze ogłoszenia personalizujemy z naciskiem na grupę docelową w postaci osób LGBT, przez co dbamy, by naszymi najemcami były osoby podzielające podejście GAY-FRIENDLY.

Czy najemcami są też kobiety?

Staramy się, aby w ramach jednego mieszkania najemcami byli albo tylko mężczyźni, albo tylko kobiety.

Czy oferta ma podtekst seksualny?

Jesteśmy oficjalną firmą, działającą na rynku nieruchomości i jesteśmy profesjonalistami: oferujemy pokoje na wynajem, bez żadnych podtekstów, a zapłatę przyjmujemy tylko przelewem na konto spółki.

Czy mogę czuć się bezpiecznie?

Wynajmując poszczególne pokoje, mamy możliwość wejścia w każdej chwili do przestrzeni wspólnych (przedpokój, kuchnia, łazienka), dbając tym samym o bezpieczeństwo naszych najemców. Poza tym, każdy pokój jest zamykany na klucz – komfort i poczucie bezpieczeństwa naszych lokatorów są dla nas priorytetem.

Kto jest właścicielem mieszkania?

Mieszkanie, które wynajmujemy na pokoje, jest naszą własnością.

Czy za wynajem jest pobierana jakaś prowizja?

Nie, wynajem pokoi jest bezprowizyjny.

Czy pobieracie kaucję?

Tak, kaucja jest równa czynszowi najmu za jeden miesiąc i rozliczana po ustaniu stosunku najmu.

Czy stosujecie jakieś dodatkowe zabezpieczenia umowy, np. umowę najmu okazjonalnego?

Nie, nasze umowy są standardowymi umowami najmu, zawieranymi bez udziału notariusza i bez żadnych dodatkowych kosztów czy utrudnień formalnych po stronie najemcy. Natomiast jako zabezpieczenie, poza kaucją, stosujemy standardowy weksel in blanco, z umową wekslową określającą zasady jego wypełnienia.

Chcę wynająć pokój, z jakimi kosztami muszę się liczyć w dniu zawarcia umowy?

Jedyny koszt, jaki ponosisz zawierając umowę/wprowadzając się, to kaucja rozliczana po Twojej wyprowadzce, w wysokości jednomiesięcznego czynszu najmu. Pierwszy czynsz zapłacisz do 5. dnia następnego miesiąca, za odpowiednią ilość dni pierwszego miesiąca i z góry za miesiąc kolejny.

Na jak długo muszę podpisać umowę?

Umowy zawieramy standardowo do końca czerwca, oczywiście z możliwością ich przedłużenia. Jednak zawsze możesz negocjować z nami indywidualnie ten warunek przed podpisaniem umowy najmu, gdybyś chciał ją zawrzeć na okres dłuższy lub krótszy.

Czy istnieje możliwość rozłożenia kaucji na raty?

Wszelkie niestandardowe rozwiązania chętnie będziemy z Tobą indywidualnie negocjowali.